לפרטים נוספים
ניתן ליצור קשר בכל עת
072-33-80-221
או מלאו פרטיכם
 
חקירות במשטרה  
 
עבירות הונאה  
 
עבירות נוער  
 
עבירות מין  
 
עבירות המתה  
 
עבירות סמים  
 
עבירות תקיפה  
 
משרד עורך דין פלילי  
 
עבירת הריגה  
 
שחרור ממעצר  
 
עורך דין לעבירות מין  
 
עסקאות טיעון  
 
עורכי דין עבירות סמים  

 עבירות שוחד

 
עבירת השוחד מוגדרת כתשלום אשר מעניקים בחשאי לנושא תפקיד מסוים, וזאת כדי שיפעל בצורה המנוגדת למטרות המוצהרות של התפקיד שלו. כבר מההגדרה הזו אפשר להבין מדוע מדובר באחת העבירות היותר חמורות שיש. עבירות שוחד מהוות חלק בלתי נפרד מתחום המשפט הפלילי, עם עונשים כבדים מאד – עונשים שמי שבוחר שלא להיעזר בעורכי דין הפועלים בתחום עלול לקבל.

הסוגים השונים של שוחד
המציאות מראה כי עבירת השוחד היא בהחלט רחבה, עם סוגים שונים של עבירות העונים על ההגדרה הכללית שהובאה מעלה. עבירות שוחד מצריכות שיתקיימו שלושה מבין חמשת התנאים הבאים, שהם למעשה היסודות של התחום, אותם כל משרד עורכי דין פלילי חייב להכיר ולנתח היטב: עובד ציבור (1) לוקח שוחד (2) בעד פעולה (3) הקשורה בתפקידו (4) בכוונה להשיג תוצאה (5).

הדוגמא המובהקת ביותר של עבירות שוחד היא שוחד כספי, למשל כסף שמעניקים לשופט כדי שזה האחרון יטה את התוצאות של משפט, שוחד לאישי ציבור במטרה שיקבלו החלטות שמיטיבות עם נותן השוחד או שוחד כספי לממונים על רכש במטרה שירכשו פריטים מספק ספציפי – למרבה הצער, בישראל היו בשנים האחרונות לא מעט האשמות בסעיפים אלה, כולל של אישי ציבור מהבכירים ביותר שיש.

יחד עם זאת, עבירות שוחד יכולות להתבצע גם תמורת דברים שהם שווי כסף, למשל שוחד מיני או ציפייה לתגמול עתידי אחר – נניח, העסקה עתידית של אדם שמעניק את השוחד לאחר שהוא יסיים את תפקידו הנוכחי. מקרים מהסוג הזה הם חמורים לא פחות מאשר אלה המבוססים על שוחד כספי, כאשר בכל אחד מהמקרים הציפייה היא לעונשים כבדים המוטלים על כל אחד מהצדדים המעורבים.

אל תהססו לפנות לעורך דין
נחשדתם בביצוע עבירת שוחד? הצעד הראשון שלכם צריך להיות פנייה לאנשי משרד עורכי דין פלילי. משרד עורכי דין לוי יוסף פריינטי פועל בתחום מאז 1998, ונחשב לאחד הבולטים במסגרתו בישראל, בטח ובטח באזור המרכז. הוא מעניק ייעוץ, סיוע וייצוג משפטי מקצועי לנחשדים או לנאשמים בעבירות רבות מהדין הפלילי, לרבות מקרי שוחד. העזרה שלו היא יסודית ומהימנה, מה שמסביר את אחוזי ההצלחה הגבוהים שלו. 
 
לוי יוסף פריינטי - משרד עורכי דין | סניף ראשי: רחוב בנימין 37 רחובות | סניף משני: דיזנגוף 99 תל אביב | 072-33-80-221 | 
חקירות במשטרה    עבירות הונאה    עבירות נוער    עבירות מין    עבירות המתה    עבירות סמים    עבירות תקיפה    משרד עורך דין פלילי    עבירת הריגה    שחרור ממעצר    עורך דין לעבירות מין    עסקאות טיעון    עורכי דין עבירות סמים   
עורך דין הטרדה מינית    עבירות נשק    עורך דין הלבנת הון    עו"ד פלילי בת"א    ביטול כתב אישום    עבירות רכוש    מחיקת עבר פלילי    החזקת סמים    עו"ד פלילי תל אביב    עבירות שוחד