לפרטים נוספים
ניתן ליצור קשר בכל עת
072-33-80-221
או מלאו פרטיכם
 
חקירות במשטרה  
 
עבירות הונאה  
 
עבירות נוער  
 
עבירות מין  
 
עבירות המתה  
 
עבירות סמים  
 
עבירות תקיפה  
 
משרד עורך דין פלילי  
 
עבירת הריגה  
 
שחרור ממעצר  
 
עורך דין לעבירות מין  
 
עסקאות טיעון  
 
עורכי דין עבירות סמים  

 מעצר

 
מעצר
כל אחד מאיתנו עלול למצוא עצמו במעצר במידה ויתעורר חשד סביר כי ביצע עבירה כלשהי או היה מעורב בביצועה במישרין או בעקיפין. זאת גם עם עבר ללא דופי, ללא קשר לגיל, דת וכד'.

בעת המעצר עליך להבין את חשיבות מהות ייצוג ע"י עו"ד פלילי – שכן הוא שיכול להביא לשחרור ממעצר אשר יש בו השלכות רבות להמשך הטיפול הראוי ולעצם מהות המעצר. עליך לדעת כי זכותך להיוועץ עם עורך דין פלילי עוד בטרם החקירה.

במידה וכבר נחקרת, עליך לפנות לעורך דין פלילי והעלות את כל שאלות החקירה שנחקרת במטרה שיוכל לייצג אותך בהתאם ולשחרר אותך בהקדם.

רבים מהנעצרים הינם ללא רקע בנושא ורובם ככולם פונים אלי עם אותן השאלות – מה לעשות? הוא לא ביצע את החשדות המופנות כנגדו... כיצד אפשר לשחרר אותו וכו'.
 
קיימים שני סוגי מעצרים: מעצר ימים ומעצר עד תום ההליכים.
 
במעצר ימים
החשוד נעצר לצרכי חקירה וכלשון המחוקק לגילוי חקר האמת. במהלך ימים אלו, ובהתאם להחלטת שופט מעצרים, האם יש להורות על הארכת המעצר או לשחררו לפי התקדמות החקירה – יוחלט באם יוגש כתב אישום או לאו, אשר יכלול, שלא בהכרח, בקשה למעצר עד תום ההליכים (פירוט בהמשך).
ייצוג ע"י עורך דין פלילי בשלב זה חשיבות נעלה, במטרה להחזיר לחשוד את מירב חירותו ולשחררו בהקדם ממעצר למעצר בתנאים מגבילים אם בכלל כגון מעצר בית.
מרגע שנעצר החשוד, חובה על המשטרה להביא את העצור בפני שופט עד 24 שעות לכל היותר (12 שעות לקטינים).

כבר בשלב זה חשיבות ייצוג ע"י עורך דין פלילי הינה קריטית להמשך ההליכים וזאת גם במטרה לקצר את ימי המעצר באופן משמעותי ולהקל על תנאי המעצר וגם במטרה למנוע הגשת כתב אישום. כמו כן, במהלך החקירה חומר החקירה הינו חסוי ונגלה רק לעיני השופט לכן ייצוג ע"י עורך דין פלילי מקצועי ובעל נסיון רב יכול לשנות את פני הדברים באופן משמעותי הלכה למעשה.

תקופת המעצר בשלב טרום הגשת כתב אישום – מעצר ימים – תהיה לכל היותר 15 ימים למעט מקרים חריגים בהם יורה השופט להאריך את המעצר ב – 15 ימים נוספים. במקרים מסוימים ובאישור יועץ משפטי לממשלה ניתן להאריך עד 75 ימי מעצר. אם נדרש מעבר לכך תוגש בקשה לבית משפט עליון הרשאי להאריך את המעצר עד 90 ימים.

במקרה ומדובר בקטינים – תקופת המעצר מוגבלת ל – 10 ימים למעט מקרים חריגים בהם יורה השופט להאריך את המעצר ב – 10 ימים נוספים. מעל 20 יום נדרשת עתירה ליועץ המשפטי לממשלה להארכה עד 40 ימים. לימים נוספים יש להגיש בקשה לבית המשפט העליון שרשאי להאריך עד 45 ימים.

מעצר עד תום ההליכים
לאחר הגשת כתב אישום החשוד הופך לנאשם והרשויות עשויות לבקש מעצר עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו.
בשלב זה החומר החסוי נחשף לעורך הדין וזהו שלב משמעותי בו המקצועיות והנסיון של עורך הדין יכולים להטות את הכף בנוגע להמשך ההליך הפלילי כנגד הנאשם.
מעצר עד תום ההליכים יתקיים במידה ומתקיימים שני פרמטרים המתבקשים על פי חוק כדלהלן - הראשון הוא עילת מעצר  המצויה בסעיף (21) לחוק המעצרים, השני הינו ריאיות לכאורה (כמובן שהפרשנות לשני הפרמטרים המהותיים בהליך המעצר ניתנו לפרשנות על פי הוראות החיקוק והן על פי הפסיקה אשר יצאה תחת ידו של ביהמ"ש בהרכאות שונות). 

חשיבות ייצוג עורך דין בכל אחד משלבי המעצר שציינתי לעיל הינה קריטית להמשך השלבים העתידיים של אותו חשוד – ולאור נסיוני הרב, יהא ניתן לומר כי בכל אחד מהשלבים הללו שחררתי חשודים בכל סוגי העבירות הקיימות, בגירים וקטינים כאחד ווזאת עד כדי מניעת הגשות כתבי אישום כנגדם.

לכן זכרו – ידוע לכם כי הינכם עלולים להלקלע לחקירת משטרתית? זומנתם לחקירה? נעצרתם? מי מבן משפחתכם, חבר, מכר, זומן לחקירה ו/או נעצר? דרשו ייעוץ עו"ד! נוכחות עו"ד פלילי מנוסה ומקצועי טרם החקירה ובמהלכה, הינה משמעותית אשר מטרתה, בין היתר, למנוע או לקצר את ההליך כנגד העצור עד כדי מניעת המשך חקירתו / מעצרו /הגשת כתב אישום כנגדו.

ניתן לפנות אלי ישירות בכל עת – 054-2424622
 
לוי יוסף פריינטי - משרד עורכי דין | סניף ראשי: רחוב בנימין 37 רחובות | סניף משני: דיזנגוף 99 תל אביב | 072-33-80-221 | 
חקירות במשטרה    עבירות הונאה    עבירות נוער    עבירות מין    עבירות המתה    עבירות סמים    עבירות תקיפה    משרד עורך דין פלילי    עבירת הריגה    שחרור ממעצר    עורך דין לעבירות מין    עסקאות טיעון    עורכי דין עבירות סמים   
עורך דין הטרדה מינית    עבירות נשק    עורך דין הלבנת הון    עו"ד פלילי בת"א    ביטול כתב אישום    עבירות רכוש    מחיקת עבר פלילי    החזקת סמים    עו"ד פלילי תל אביב    עבירות שוחד